صفحه نخست » خدمات » سه بعدی سازی
سه بعدی سازی

چاپگرهای 3بعدی با تواناییهای بالا و دقت بسیار خوب، می تواند ماکتهایی با جزئیات دقیق را در مقایسه با ماکت های دستی تولید نماید

 


معماری
چاپگرهای 3بعدی با تواناییهای بالا و دقت بسیار خوب، می تواند ماکتهایی با جزئیات دقیق را در مقایسه با ماکت های دستی تولید نماید


از جمله نقاط قوت این چاپگرها عبارتند :
دقت بسیار بالا در حد میکرون که در برخی موارد دست قادر به ساخت و یا نقاشی آنها نمی باشد.
سرعت بسیار در مقایسه با کارهای دستی با کاهش زمان به 30% تا 50% زمان دستی
ماندگاری بیشتر ماکتها در طول زمان
قابلیت چاپ با 6 میلیون رنگ که دست طراحان را در انتخاب مواد نما و دکوراسیون داخلی نامحدود باز گذاشته است.پرینت سه بعدی فرآیند تولید اجسام سه بعدی از یک فایل دیجیتال می باشد. این فرآیند با گذاردن پی در پی لایه های مواد تا زمانی که جسم کاملا ساخته شود انجام میگیرد که هر کدام ازین لایه ها توسط برش های نازک افقی قابل مشاهده می باشد.تهیه فایل جسم مورد نظر می تواند به صورت طراحی مجازی به وسیله نرم افزارهای مدلسازی سه بعدی و یا با استفاده از اسکنرهای سه بعدی انجام گیرد.

 


مجسمه سازی
پرینت سه بعدی فرآیند تولید اجسام سه بعدی از یک فایل دیجیتال می باشد. این فرآیند با گذاردن پی در پی لایه های مواد تا زمانی که جسم کاملا ساخته شود انجام میگیرد که هر کدام ازین لایه ها توسط برش های نازک افقی قابل مشاهده می باشد.تهیه فایل جسم مورد نظر می تواند به صورت طراحی مجازی به وسیله نرم افزارهای مدلسازی سه بعدی و یا با استفاده از اسکنرهای سه بعدی انجام گیرد.

در پرینترهای سه بعدی خانگی برای تولید محصولات از ذوب پلاستیک بهره گرفته می شود که البته پرینترهای سه بعدی صنعتی با قابلیت پرینت با استفاده از فلزات ، رزین های مایع ، خمیر سرامیک و حتی مواد خوراکی ساخته شده اند .امروزه پرینترهای سه بعدی در مدلسازی ، قطعه سازی ، معماری ، طراحی صنعتی ، روباتیک و صنایع هوافضا و ... قابل استفاده می باشند.